Forum Suzuki Swift Polska

Piski z przodu samochodu podczas jazdy

Piski z przodu samochodu podczas jazdy

Postautor: Radam87 » 16 kwie 2018, 10:05

Witam wszystkich, mam problem z moim Suzuki, otóż od pewnego czasu podczas jazdy słychać z przodu samochodu piski, jakby z prawego przedniego koła i dzieje się tak podczas jazdy na wprost i czasami przy skręcaniu kierownicą w lewo. Czasem mogę przejechać kilkanaście kilometrów i jest cisza, ale i tak te piski wracają od czasu do czasu. Wczoraj przejechałem około 70km w jedną stronę i na końcu trasy już piszczenie było dość głośne i po zaparkowaniu czuć było zapach jakby spalonej gumy, taki smrodek jakby po "paleniu gumy". Podjechałem sobie zrobić geometrię kół i faktycznie przód był rozjechany i kierownica lekko krzywa, wszystko mi poustawiali i myślałem, że problem z głowy ale piszczenie znów wróciło.
Byłem z tym u mechanika, ale stwierdził, że auto ma już swoje lata i te piski raz są a raz nie i mam dopiero przyjechać gdy będzie cały czas piszczeć bo wtedy wiadomo, że "coś jest zepsute". Miał ktoś podobny problem lub ma pomysł jaka jest przyczyna mojego problemu?
Radam87

Model: Swift 1.0 GL

Re: Piski z przodu samochodu podczas jazdy

Postautor: none7 » 16 kwie 2018, 10:30

mocno ta zbieżność uciekła ? może koło Ci lata, stąd piski są i nie ma (np przez wyrwane mocowanie wahacza).

ewentualnie hamulce trzymają. Trzeba by wtedy prowadnice przesmarować i ocenić jak pracuje tłoczek hamulcowy
Obrazek,
dzielę się manualami do swiftów, pisz PW a wyślę mailem
Awatar użytkownika
none7

Model: Suzuki Swift 1.6 i 1.0

Postautor: Radam87 » 16 kwie 2018, 11:32

none7 pisze:mocno ta zbieżność uciekła ? może koło Ci lata, stąd piski są i nie ma (np przez wyrwane mocowanie wahacza).

Gość od ustawiania tyle mi powiedział że koła z przodu były rozjechane do prawej strony i kierownica uciekała trochę na prawą stronę. Tylko, że przed zbieżnością były piski a po identyczna sytuacja, także ustawienie nie miało aż tak dużego znaczenia.
Radam87

Model: Swift 1.0 GL

Postautor: none7 » 16 kwie 2018, 11:49

unosiłeś koło i obracałeś je rękoma ? czy łatwo będzie obracać czy nie. Dodatkowo po krótkiej jeździe na wprost zatrzymaj się (najlepiej ręcznym) i sprawdź czy koło jest nagrzane mocno
Obrazek,
dzielę się manualami do swiftów, pisz PW a wyślę mailem
Awatar użytkownika
none7

Model: Suzuki Swift 1.6 i 1.0

Postautor: Fatman » 17 kwie 2018, 22:26

Może skrzywiona płyta za tarcza hamulca. U mnie piszczało cały czas a po prostowaniu ustało tylko czasami przy skręcie w prawo zapiszczy
Fatman

Model: Swift 1.0 GL 2001

Postautor: parkour632 » 18 kwie 2018, 0:15

Sprawdz wachacze, u mnie tak sie działo. gumy mogły skonczyc zywot. zadna zbieznosc nie pomoze, i zerknij czy jeden z nich nie ma wymiennego sworznia przy zwrotnicy bo u mnie ktos taki zamontował a był sporo krótszy i piszczała opona przy skrecie.
parkour632

Model: Swift 1.3 16v SOHC

kuchnie bytom

Wróć do Techniczny