Forum Suzuki Swift Polska

G13B 1.3 8V Głowica

G13B 1.3 8V Głowica

Postautor: gajner » 26 gru 2019, 21:37

Witam mam pytanie wie ktoś może jaka głowica siada na 1.3 8v żeby to lepiej jechało ?
gajner

Model: Subaru Justy

Re: G13B 1.3 8V Głowica

Postautor: marnypilot » 01 sty 2020, 14:37

Też mam/miałem 8V. Kombinowałem aby zeszlifować głowicę (zwiększyć ciśnienie sprężania). Ostatecznie kupiłem silnik od GTI. Głowice pasują od g13bb sohc i g13b dohc, bo to w końcu ta sama rodzina G13B ale... bez przekładki tłoków (może się okazać że korby i wał też) nie wymienisz głowicy od tak z powodu podcięć na zawory. W 8V można się pobawić w dołożenie soft turbo jeżeli Twój silnik jest w dobrej kondycji. Widziałem taki setup podczas Pucharu Toru Słomczyn w 2019. Turbina, pomysł na smarowanie turbo, trochę rurek i łączników silikonowych, intercooler, DET2 lub DET3 i jechane. Fajnie to się odpychało. Był też jakiś Justy turbo na sprzedaż na giełdzie FB, zerknij na stronę siescigam w dział sprzedaż aut może tam jeszcze wisi.
Na YT widziałem przeróbkę monowtrusku na gaźnik motocyklowy o dużej przepustnicy (w Suzuki Jimny albo Samuraju). Sam szukałem długo monowtrusku od 1.6 w celu porównania i ewentualnego zamontowania ale to chyba święty gral albo ostatni dinozaur, nie ma tego na rynku.

Jednak najsensowniej zrobić swap na inny motor. Stosunek cena/ilość koników jest najlepszy i awaryjność na niskim poziomie. Zima się zaczyna, poszukaj w ogłoszeniach jakiegoś Justy z silnikiem 16V po spotkaniu z drzewem lub przerdzewiałego na wylot auta z roczników powyżej 2000 korodują szybciej niż starsze egzemplarze. Przy swapie najlepiej mieć całe auto aby przeszczepić silnik, całą wiązkę i pompę paliwa (8v i 16v podobno mają inne pompy paliwa, w sensie inny wydatek i cisnienie).
Awatar użytkownika
marnypilot

Model: Justy 1.3 8V

Re: G13B 1.3 8V Głowica

Postautor: gajner » 03 sty 2020, 14:59

Aha ok moze cos o turbo pomysle ewentualnie 1.6 16v dzieki za informacje :)
gajner

Model: Subaru Justy

kuchnie bytom

Wróć do Techniczny