Forum Suzuki Swift Polska

swap justy g16b

swap justy g16b

Postautor: sonic20 » 10 lis 2017, 14:38

Witam

Przymierzam się do takiego swapa, mógłbyś udzielić kilku rad??
Wiem ze mocowanie skrzyni nie pasują p&p.
Koło zamachowe i sprzęgło zostaje z 1,3 czy ma być z 1,6??
Wałek skrzyni biegów justy ma ta sama średnice i wchodzi bez problemu w wał 1,6 czy trzeba zmieniać tuleje prowadząca??
Sam silnik siada bez problemu na łapy z 1,3??
Ma może ktoś jakieś schematy elektryczne które mogą się przydać?
Mam całe Baleno na swapa czy wtedy muszę rzeźbić wiązkę??
Czy mogę po prostu przerzucić wiązkę silnika razem z kompem i po temacie??
Jest coś na co trzeba uważać??

Z góry dziękuje za jakakolwiek pomoc.
Pozdrawiam
sonic20

Re: swap justy g16b

Postautor: tomazzo » 12 lis 2017, 11:38

Witam.

Właśnie kończymy z bratem taki swap. Mogę z własnego doświadczenia opisać co u mnie nie pasiło.
Koło zamachowe i sprzęgło zostaje z Justy.
Wałek pasuje idealnie. Nie używałem flanszy do połączenia silnika ze skrzynią i dlatego dwa otwory górne w silniku musiałem rozwiercać, dolny od strony chłodnicy skręcony jest za pomocą kawałka płaskownika z wywierconymi dwoma otworami. Dolny od strony sprzęgła mam nie skręcony. Łapa w kształcie litery L ( przykręcana do skrzyni biegów i silnika koło rozrusznika ) przecięta, skrócona, otwory też nie pasowały dlatego zrobiłem tak jakby adapter żeby ją przykręcić.
Podpora półosi prawej nie pasują otwory, mam przykręconą dwoma śrubami z trzech do bloku.
Aby przykręcić rozrusznik ( taki sam w justy i baleno ) szlifowałem blok i obudowę rozrusznika, a i tak nie pasuje idealnie.
Łapy pasowały jako tako.
Z baleno, które zakupiłem, wyciągnąłem silnik z wiązką, skrzynie biegów, Ecu z immo, stacyjkę, wiązkę elektryczną przodu, lpg sekwencje ( sprzedana ), ale nie wyciągnąłem wiązki z pod deski rozdzielczej i to był błąd.
Niestety immo się rozprogramowało, ale udało mi się kupić drugie ecu bez immo za 70 zł.
Schematy mam jakieś, ale nie są dokładne. 50 % kabli we wtyczkach musieliśmy przekładać. Ecu w baleno ma trzy kostki a w justy 2 wtyczki.
Jakieś fotki jak to jest u mnie zmontowane mogę porobić i wrzucić.

Dodatkowo mam głowicę obrobioną i splanowaną 0,5 mm i koło zamachowe max odelżone, wszystkie uszczelki silnika, oringi, rozrząd itp nówka sztuka.
Ostatnio zmieniony 14 lis 2017, 9:21 przez tomazzo, łącznie zmieniany 2 razy
tomazzo

Model: Justy

Postautor: sonic20 » 13 lis 2017, 21:11

Dzięki za info :)
Czyli nie pasuje trochę więcej rzeczy :)
Ja otwory na śruby dwa dolne to chce naspawać materiału i przewiercić.
Czemu łapy pasowały jako tako??
Mam nadzieje ze nie będę miał problemow z immo, ja dodatkowo wyciągnąłem jeszcze osobny sterownik od immoz pod deski i wiązkę immo z pod deski mam nadzieje ze to wystarczy do odpalenia.
sonic20

Postautor: leniweic_13 » 13 lis 2017, 21:30

Fajnie, że to tak dokładnie opisałeś, będzie dla potomnych, ale najważniejsze, jak to jeździ?
leniweic_13

Model: Swift 1.3

Postautor: none7 » 13 lis 2017, 23:47

na przykładzie 1.6 do FWD, to przesuwałem mocowanie na ścianie grodziowej o 2 cm w stronę pasażera.

jeżeli chodzi o rozrusznik to widziałem że ludzie delikatnie blok podszlifowywali zeby pasował. można też próbować wsadzić inny.... z tego co widziałem to 3 typy rozrusznika w swiftach: pod skrzynię 1.6, pod skrzynię 1.0/1.3 (wyglądem jak 1.6) i z całkowicie innym wyglądem bez zaokrągleń itp pod 1.0/1.3.

Proponuję flanszę jednak dać z samuraja, albo chociaż pozasłaniać wszelkie szczeliny zeby syf nie leciał.
Obrazek,
dzielę się manualami do swiftów, pisz PW a wyślę mailem
Awatar użytkownika
none7

Model: Suzuki Swift 1.6 i 1.0

Postautor: tomazzo » 14 lis 2017, 9:15

Ja też wyciągnąłem immo z modułem i wiązką ale ecu jak nie jest podłączone do akumulatora to po pewnym czasie zgubi kod immo. Tak było u mnie.

Już dokładnie nie pamiętam jak było z łapami, bo robimy grata 2-3 godziny na tydzień już z pół roku, ale z tego co pamiętam to nie było większej rzezby.

Nawet jeszcze nim nie jezdziłem, ale pali na dotyk i wszystko bangla jak trzeba. Przy okazji robię przy nim jeszcze kilka innych rzeczy, a z czasem u mnie słabo.
tomazzo

Model: Justy

Postautor: sonic20 » 15 lis 2017, 18:31

Udało mi się już połączyć skrzynie justy z silnikiem baleno.
Dwa górne mocowanie skrzyni przewiercone na większa śrubę.
Dwa dolne mocowania, naspawane materiału i przewiercone nowe dziury, plus nadebrane materiału z bloku żeby było miejsce na łeb śruby.
Dolna łapa skrzyni została z justy i pasuje idealnie.
Trzeba przerobić mocowanie/łape która łączy skrzynie biegów z silnikiem i łączy się z poduszka silnika przez która przechodzi prawa półoś.
Natomiast nie miałem problemów z rozrusznikiem i pasował idealnie, musiałem jedynie przyciąć blaszkę osłaniająca przed syfem i pasuje idealnie.
Od strony kolektora wydechowego jest nieduża szczelina przez która będzie się dostawać syf do sprzęgła i tu trzeba dorobić coś z blachy.

Do tego musiałem kombinować z mocowaniem pompy wspomagania żeby została z justy żeby nie musieć rosząc przewodów od wspomagania.

Przed mną pakowanie tego do auta.

Mam tez nadzieje ze nie będę miał tego problemu z immo.
sonic20

kuchnie bytom

Wróć do Techniczny