Forum Suzuki Swift Polska

Dziwne zgrzytanie na zimnym silniku

Dziwne zgrzytanie na zimnym silniku

Postautor: Radam87 » 06 gru 2017, 9:10

Witam, podczas odpalania samochodu przy obecnych niskich temperaturach z okolicy silnika wydobywa się dziwne chrobotanie/zgrzytanie, jak nacisnę pedał sprzęgła to następuje cisza, ale jeszcze minimalnie słychać zgrzyt, auto po jakimś jak się zagrzeje to te zgrzyty ustępują. Wcześniej gdy były temperatury powyżej 5 stopni to nic takiego nie zauważyłem. 1,5 roku temu miałem podobny problem, ale mechanik nalał 1l oleju do skrzyni biegów bo był ubytek i zgrzyty przestały ustępować, dosłownie tydzień temu wymieniałem rozrząd, przy okazji powiedziałem mechanikowi żeby sprawdził ten olej, ale stwierdził że nie trzeba dolewać bo jest dostateczny poziom w skrzyni biegów. Nagrałem filmik gdzie słychać te zgrzyty, proszę pomóżcie bo już nie wiem co to może być.

https://vimeo.com/246053027
Radam87

Model: Swift 1.0 GL

Re: Dziwne zgrzytanie na zimnym silniku

Postautor: zajczykowski » 07 gru 2017, 1:35

a przyłoż może rękę do skrzyni, nie czuć jakiś wibracji na niej? Kurna skrzeczy że hej na tym filmiku. Moim zdaniem coś ze skrzynią się dzieje.
" Nie sprzedam, bede robił" :D
Awatar użytkownika
zajczykowski

Model: Ignis Sport 1.5

Re: Dziwne zgrzytanie na zimnym silniku

Postautor: ZureX » 07 gru 2017, 8:17

Miałem identycznie jak spadła temperatura poniżej 0, jeździłem tak przez 6 lat i nic się nie działo, jak się silnik rozgrzeje to przestaje ;p łożysko oporowe w skrzyni obstawiam bo u mnie ten problem występował ale jeździłem dalej bo mi to nie przeszkadzało.
Obrazek
Awatar użytkownika
ZureX

Model: Swift 1.3 GTi Mk4

kuchnie bytom

Wróć do Techniczny