Forum Suzuki Swift Polska

Wymiana łożysk skrzyni biegów.

Moderatorzy: cyberus, Domi89

Wymiana łożysk skrzyni biegów.

Postautor: kluczos » 10 maja 2018, 15:00

Witam,
jestem posiadaczem wyjącej skrzyni biegów :( jeden z mechaników stwierdził, że ewidentnie ze skrzyni dochodzi wycie, dolał oleju, niestety problem został, jak się rozgrzeje to jest ciut ciszej.
Znalazłem mechanika, który podjąłby się wymiany łożysk, natomiast mam pytanie czy da się wymienić łożyska, bez ściągania skrzyni ?
Swift 1.3 4x4.
Sprawdzałem opcję wymiany skrzyni... drooooooogo. Jest firma co naprawia i niedaleko mnie, z tym, że trzeba im dowieźć skrzynie, koszt robocizny 500zł + części (+koszt u mechanika z tego co mówił w granicach 500zł)
kluczos

Model: Swift 1.3

Re: Wymiana łożysk skrzyni biegów.

Postautor: TomOskroba » 23 maja 2018, 7:50

drogo ? za te skrzynie to nic ! ja zapłaciłem za renegerację + wymianę satelit za 1400 zł ( z olejem)
to zależy od lokalizacji i czy ktoś Ci zrobi na ori używkach, czy nowych zamiennikach.
bez zdjęcia skrzyni nie da rady. ja od razu wymieniłem sprzęgło. bo koszt robocizny wymiany jest taki sam. płaciłem 350 zł demontaż montaż skrzyni + wymiana sprzęgła.
Profesjonalne oklejanie aut - Zmiana Koloru
tel. 513-180-903
odpowiem także na PW
TomOskroba

Model: Suzuki Swift III 1.3 92KM

Postautor: kluczos » 27 maja 2018, 0:20

1400 to jeszcze by było do przełknięcia... a gdzie to było robione jeśli można widzieć ? bo ja ze śląska jestem i znalazłem w jastrzębiu firmę dość dobre opinie mają, nie wiem jak z częściami to by wyglądało, ostatnio rozmawiałem z jednym mechanikiem i raczej się tego podejmnie natomiast gorzej z łożyskami, znalazłem jeden sklep na allegro który ma rzekomo komplet do skrzyni z wersji 4x4 za niecałe 400zł z wysyłką... w częstochowie i w skoczowie 2 firmy które twierdzą, że jak dam łożyska na stół to dadzą nowe takie same
kluczos

Postautor: TomOskroba » 28 maja 2018, 7:48

ja bym zlecił mechanikowi demontaż skrzyni + transport do firmy która się tym zajmuje.
mechanik, który kręci nosem, że ''może i by zrobił ale nie wie co z łożyskami" raczej nie wydaje się pewniakiem ;)
jestem z okolic warszawy więc raczej nic nie zdziałasz. szukaj firmy, która ma najlepsze opinie jeżeli chodzi o regeneracje skrzyń. na bank robili już swifta. bo w każdym 1.3 to się kiedyś wydarzy.
oni nie będą mieli problemów z łożyskiami ;)
tak jak pisałem mi wsadzili nowe zamienniki. na oryginalnych łożyskach byś się nie wypłacił pewnie.
tel. 513-180-903
odpowiem także na PW
TomOskroba

Postautor: Domi89 » 02 lip 2018, 8:21

Ja już dwukrotnie naprawiałam skrzynie, pierwszym razem na zamiennikach (koszt łożysk 200 zł) drugim razem oryginały zakupione przez sklep u mnie na miejscu razem z olejem do skrzyni i zmiennika, zimeringami i innymi duperelkami wyszło mnie to 650 zł, więc chyba nie najgorzej. Zaoszczędziłam oczywiście na kosztach robocizny bo naprawiam w domowym warsztacie. Jak już drugi raz się skrzynie wyciąga to idzie sprawniej :D.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Domi89

Model: Swift 1.3 4x4 2007 r. MADE IN JAPAN

Postautor: kluczos » 03 lip 2018, 21:25

Już naprawione, 3 łożyska poszły 1400 za naprawę skrzyni (cośtam jeszcze uszczelniali bo gdzieś się pociło) plus 290 za sprzęgło z LUK, bo ślizgało się, wiec myśle, że nie jest najgorzej. Gwarancja na rok mam nadzieje, że pośmiga dłużej.
kluczos

Postautor: TomOskroba » 04 lip 2018, 14:54

ja miałem gwarancję na pół roku ;) mija za 2 tygodnie, jak na razie wszystko działa elegancko :)
zapłaciłem tak samo jak Ty, ale za wymianę wszystkich łożysk + sprzegło kompletne valeo.
tel. 513-180-903
odpowiem także na PW
TomOskroba

kuchnie bytom

Wróć do Techniczny