Forum Suzuki Swift Polska

Dodatkowe zegary w Swifcie.

Moderatorzy: cyberus, Domi89

Dodatkowe zegary w Swifcie.

Postautor: Swiftie » 20 cze 2015, 21:20

Zastanawiam się nad zamontowaniem dodatkowego zegaru od temperatury oleju :D .
Zegar już praktycznie wybrany, tylko mam duży problem ze znalezieniem odpowiedniego miejsca do zamontowania :roll: .

Zegar : http://tomas-tuning.com/tuning-mechaniczny-wskazniki-samochodowe-depo-racing-wskaznik-zegar-temperatury-oleju-temeratura-oleju-52mm-o_l_350_5876.html
Obudowa : http://tomas-tuning.com/tuning-mechaniczny-wskazniki-samochodowe-obudowy-wskaznikow-kubek-kurnik-obudowa-do-wskaznikow-1-x-52mm-na-konsole-o_l_225_3242.html

A tu moje VT w miejscu które mi w tej chwili najbardziej podchodzi ;) :
Obrazek
Awatar użytkownika
Swiftie

Model: Swift Sport 1.6

Re: Dodatkowe zegary w Swifcie.

Postautor: Trzy » 21 cze 2015, 19:19

Do tego zestawu potrzebna Ci też podkładka pod filtr oleju, poza tym montowanie takiego budzika nie za bardzo ma sens, też założyłem u siebie AFR, EGT, ciśnienie oleju i temperaturę oleju. Użytkowe było tylko ciśnienie oleju i EGT. Temperaturę oleju można dedukować z temperatury wody, jeśli ona wzrosła ponad normę to wiadomo, że olej też poszedł w górę... Co do lokalizacji to ja miałem koguta z WRX STI posadzonego nad zegarkiem, termometrem i kompem pokładowym plus EGT po lewej stronie na desce obok kierownicy. Jeśli bardziej zależy Ci na wyglądzie niż na funkcjonalności (co raczej ma większy sens) to zamów sobie trzy budziki ciśnienie oleju, EGT i temperaturę wody repliki Defi z allegro. Wyglądają mistrzowsko, kosztują 1/5 ori ceny, mają ceremonię otwarcia, ogólnie rewelka. Nie są tak dokładne jak oryginalne Defi i lubią przekłamywać ale jeśli patrzymy przez pryzmat wizualny to w niczym nie przeszkadza :) Walnij 3 budziki w słupek i będzie git.
Awatar użytkownika
Trzy

Model: ZC11S M13A

Postautor: suzi ss » 22 cze 2015, 19:09

Pod co podczepiłeś budzik od EGT?
Pod ciśnienie oleju jest czujnik:
http://allegro.pl/czujnik-cisnienia-ole ... 81200.html
Nie ma problemu z zamontowaniem go w swifcie?

Marzy mi się obrotomierz z sygnalizacją zmiany biegów w odpowiednim momencie. Nie to, że nie umiem na słuch, ale fajna taka zabawka :D
Wiesz może gdzie się go podpina?
Awatar użytkownika
suzi ss

Model: SSS 2007

Postautor: Trzy » 22 cze 2015, 23:29

EGT jak sama nazwa wskazuje to temperatura spalin czyli także wydechu. Budzik EGT podpina się pod termoparę (coś jak lambda) a termoparę się umieszcza w wydechu 10-20 centymetrów za kolektorem. Co do tacho z shift lightem to spina się to albo pod silnik krokowy od oryginalnego obrotomierza albo pod ecu.
Awatar użytkownika
Trzy

Model: ZC11S M13A

kuchnie bytom

Wróć do Wizualny