Forum Suzuki Swift Polska

Komputery, konsole, gry, akcesoria

Rozmowy na tematy na ogół nie związane z motoryzacją.

Re: Komputery, konsole, gry, akcesoria

Postautor: safman » 25 maja 2015, 13:40

Fajna ta gra według opisu, dziś sobie pogram:)
safman

Postautor: staryjaponiec » 29 maja 2015, 19:04

Skończyłem Kingdoms Of Amalur Reckoning, o której kiedyś wspominałem. Powiem tak, walka, akcja itd. - świetne, fabuła i świat - średnie. Strasznie dużo czasu mi na nią zeszło, powinienem był ją skończyć w czasie o 75% krótszym.

State of Decay jednak odpuściłem, nie podoba mi się forma tej gry, spodziewałem się czegoś innego.

Kilka długich miesięcy temu, zacząłem Baldur's Gate Enhanced Edition, jednak skończyłem w to grać po kilku dniach i od tamtej pory nie ruszyłem, zastanawiam się co z tą grą zrobić, zdaje sobie sprawę jaki miała wkład w gry cRPG, ale jakoś tak nie bardzo mnie wciąga.

Za to trafiłem na The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena, kiedyś grałem w pierwszą część (z 2004 r.), więc pomyślałem, że warto zabrać się za drugą (z 2009 r.). Fajny, taki trochę mroczny, kosmiczny klimat.

Ostatnio zacząłem szukać gier podobnych do STALKER oraz Fallout 3/NV (ale takich BARDZO podobnych). Efekt jest taki, że nic nie znalazłem. Sandbox cRPG/FPP z post-apokaliptycznym klimatem i rozwiniętą eksploracją świata, to widocznie coś niepospolitego. Szkoda. Właściwie, to nie pogardziłbym jakimkolwiek, klimatycznym, wciągającym sandboxem z rozwiniętą eksploracją ciekawego świata.

Z drugiej strony, podczas poszukiwań, w jakiś dziwny sposób trafiłem na kilka mało znanych gier, które po opisach wydają mi się ciekawe.

E.Y.E: Divine Cybermancy
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=13281

Cryostasis: Sleep of Reason
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=7533

Pathologic
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=2886

Deadly Premonition
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=21795

Boiling Point: Road to Hell
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=1658

Tension (The Void)
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=10468

Póki co, udało mi się dorwać dwie ostatnie.
staryjaponiec

Model: motór Romet K125 i rower

Postautor: none7 » 03 cze 2015, 15:45

a ja polecam bardzo fajną gierkę logiczną o nazwie Q.U.B.E :)

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=17800
Obrazek,
dzielę się manualami do swiftów, pisz PW a wyślę mailem
Awatar użytkownika
none7

Model: Suzuki Swift 1.6 i 1.0

Postautor: staryjaponiec » 03 cze 2015, 19:59

Widzę, że to coś w stylu Portal (również świetna logiczna gierka).

Przemogłem się i pograłem trochę w tego cholernego Assassins Creed Unity. W między czasie zmieniłem (chwilowo) monitor, rozdzielczość się powiększyła, no i oczywiście... wydajność trochę spadła :P Póki co zauważyłem częstsze spadki FPS do 30, ale ogólnie nie jest źle (jak na mój sprzęt, detale w których gram i ogólnie grę robioną pod zielonych). Tylko, że ta gra pożera mi cały ram, wg MSI Afterburner, wykorzystanie pamięci RAM to ponad 3,9GB (posiadam 4GB), przez co często pojawiają się "freezy"... teraz tylko czekać na błędy "Out of memory" tak jak miałem w Gothic 3, kiedy próbowałem grać na 512MB RAM :lol:

Swoją drogą, pamięć DDR3 jest teraz tania jak barszcz, czas chyba wykorzystać okazję, bo wydaje mi się, że ceny wkrótce zaczną rosnąć (DDR4 będzie ją wypierało popularnością). Ostatnio wypatrzyłem nówkę 4GB DDR3 za 98 zł... wiem, że to nie to samo co kilka lat temu, kiedy chyba za 150 zł można było kupić 8GB DDR3, no ale, cóż...
staryjaponiec

Postautor: Krzemol » 12 cze 2015, 20:54

Wczoraj ruszyło Steam Summer Sale... Ale póki co imo szału nie ma. Rozmyślam trochę nad Wreckfest od twórców serii Flatout, ale to wczesny dostęp i cholera wie kiedy full.
Suzuki Swift MK4 GLX 1.0 53KM '99r (05.2012 - 05.2014)
Suzuki Swift MK4 GLX 1.3 68KM '99r (05.2014 - 09.2016)
Alfa Romeo 166 3.2 V6 240KM '04r (09.2016)
Mitsubishi Colt CJ0 1.3 75KM '00r (01.2018 - 08.2018)
Mazda5 CR 2.0 143KM '06r (05.2018)
Awatar użytkownika
Krzemol
Moderator

Model: AR166 3.2 V6 '04r & Mazda5 2.0D '06r

Postautor: staryjaponiec » 15 cze 2015, 16:23

W końcu mam na co czekać:

phpBB [media]

phpBB [media]

Z ostatnich głośnych produkcji, to olewam Wiedźmina 3 (może sobie poczekać, niech go połatają i wydadzą więcej DLC) oraz GTA V (nie kręci mnie już ten hamerykańsko bandycki klimat). Fallout 3 i NV to były jedne z najlepszych gier, w jakie grałem w życiu. Jeśli tylko świat w F4 będzie równie ciekawy jak w poprzednich dwóch częściach (nie grałem w klasyki), dający ogromne pokłady wolności, podejrzewam, że to będzie pierwsza gra od Dragon Age Origins, Mass Effect i Skyrim, która wciągnie mnie na dłużej, niż 2 godziny grania dziennie.

A przy okazji, spróbowałem tego Boiling Point: Road to Hell o którym wspominałem wcześniej... Rozczarowanie.
Od 2 dni próbuję grać w Dead Island, ale również zapowiada się co najwyżej średnio.
:zmartwiony:
staryjaponiec

Postautor: likaon » 15 cze 2015, 22:40

Kuuurna wiedzmin aale giera. Siekam jak wściekły te południce i inne ścierwa i idzie jak po maśle, miecze zbroje i polski dubing, juuuhuuu po prostu, extra giera jak dla mnie, F4 też mnie wkręcił, czekam.
1.0 Fart cannon GTs - r.i.p

Obrazek
likaon

Model: 1.0 GTs

Postautor: staryjaponiec » 17 cze 2015, 13:46

Do Fallouta 4 będą dodawać poprzednią część, więc w przypadku gdy ktoś nie grał, to może za darmo nadrobić. A przyznam, że moim skromnym zdaniem Fallout 3 (oraz Fallout New Vegas) to bardzo dobre gry, tzn. jeśli ktoś ceni gry z otwartym światem, to można spędzić przy nich ogromną ilość czasu, a dodatkowo post-apokaliptyczne klimaty, mutanty, zniszczone miasta itd., mnie to osobiście niesamowicie kręci, dlatego bardzo czekam na F4. Jeszcze jakby wyszedł S.T.A.L.K.E.R. 2, to już całkiem byłbym pozamiatany :yyy: :mrgreen:

Wczoraj znalazłem Chessmaster 10th Edition, The Settlers 2 10th Anniversary oraz Titan Quest (plus dodatek Immortal Throne) :zdziwko: Skąd ja mam te gry, to już nawet nie pamiętam :shock: Ale coś tam kojarzę, że w Titan Quest zawsze chciałem pograć (ona jest z 2006 r.). Po krótkiej męczarni, w końcu udało się zainstalować na Win 8.1. Widzę, że to hack&slash, zobaczymy jak będzie się grało.

A przy okazji, dokupiłem kość 4GB RAM, póki cena dobra. Ale przykładowo w takim AC Unity nie bardzo widać poprawę, może odrobinę mniej tych pół-sekundowych "freezów", dodatkowo widać, że gra teraz potrafi wykorzystać niemal 5GB, ale podejrzewam, że aktualnie głównym ograniczeniem pozostała pamięć na karcie graficznej (oraz jej wydajność rzecz jasna :) ), ponieważ po ustawieniu kilku opcji na poziom wysoki (albo włączony), często pojawiają się właśnie te mini-freezy. W dodatku, jak wiadomo gra robiona pod zielonych, na ich stronie www, patrząc na poradnik wydajności
http://www.geforce.com/whats-new/guides ... ance-guide
skoro dla GTX 680 przewidują wszystkie opcje na LOW lub OFF, no to ja tym bardziej muszę się do tego stosować. No ale muszę przyznać, że nawet na najniższych detalach ta gra wygląda bardzo dobrze, szkoda, że grywalność nie prezentuje się już tak dobrze, moim zdaniem. A jeszcze przyznam, że porównując pierwszą część oraz Unity, progres jeśli chodzi o ciekawość i zróżnicowanie zadań pobocznych, jest dość spory, mimo wszystko, jadę tylko wątek główny.
staryjaponiec

Postautor: Robson » 04 lip 2015, 20:17

mam małe pytanie
Czy ktoś z was próbował podłączyć mikrofon dynamiczny pod combo jacka?
posiadam oczywiście odpowiednią przejściówkę, ale gdy podłącze mikrofon, lapek przechodzi mi na ten wbudowany.
Z mojego rozumowania wynika, że mikrofon ten ma za małą rezystancje i przez to wykrywa jakby były podłączone słuchawki bez mikro.
Ma ktoś może pomysł jak to ominąć??
bo jedyne co sam wymyśliłem to wstawić rezystor w obwód mikrofonu, co najprawdopodobniej negatywnie wpłynie na siłę głosu, albo podejrzewam, że dałoby się to obejść jakoś programowo. Tylko pytanie jak? ;)
Robson

Model: Swift 1,3 GS 3d 95r

Postautor: likaon » 04 lip 2015, 22:36

http://www.epanorama.net/circuits/dynam ... input.html

Jak będę w pracy to mogę sprawdzić czy mam wszystkie elementy i podeślę je Tobie jak będziesz chciał, ew. sklecę przejściówkę ;)

Obrazek
likaon

Postautor: Robson » 05 lip 2015, 10:31

Dzięki wielkie za podesłanie stronki :D
Spróbuję chyba sam pokombinować, bo nie wygląda na skomplikowane ustrojstwo ;)
Robson

Model: Swift 1,3 GS 3d 95r

Postautor: likaon » 05 lip 2015, 11:08

No i takie podejście lubię: "widzę, staram się zrozumieć, robię sam" :)
To prosty wzmak.

Obrazek
likaon

Postautor: maximustvgame » 26 lip 2015, 21:41

No wiec tak gracie w SLRR'a ?
macie foty :P

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

SWIFT MK4 1.3 8V 98" (RIP)
SWIFT MK5 1.0 6V 01" (RIP)
SWIFT MK6 1.3 16V 07"(SOLD)
maximustvgame

Model: Swift 1.3 16v mk6 2007

Postautor: staryjaponiec » 02 sie 2015, 14:57

To jest ta gra z 2003 r.? Ona jest po jakichś modach? Nie jestem w temacie.

Ostatnio zapinam w Final Fantasy XIII. Jak dla mnie, bardzo fajna i wciągająca gra, ciekawe postacie, japońskie klimaty, tylko niestety to nie najlepszy port z konsoli i optymalizacja czasami leży (nie można wyłączyć VSYNC, więc częste spadki FPS) oraz praca kamery czysto konsolowa (czasami wkurzające, przy używaniu myszki i klawiatury). Ale ogólnie jestem miło zaskoczony, ostatni raz grałem w FF na PC gdzieś w latach 90 i niewiele z tego pamiętam, poza tym, że grałem bardzo krótko i nie ukończyłem. Wracając do FF13, z tego co pamiętam, ponad 13 godzin na liczniku i jestem niemal w połowie, ale teraz wszystko będzie się dłużyło (co mnie w sumie cieszy), ponieważ skończyły się chyba wszystkie tutoriale i doszło kilka elementów rozgrywki, poza tym, na początku grałem na najniższym poziomie trudności, nigdy wcześniej nie spotkałem się z takim systemem walki jak w FF13, trzeba było się przyzwyczaić i nauczyć, ale teraz próbuje już na normalnym poziomie (m.in. dłuższe walki).

W kolejce czeka Metro: Last Light Redux :) Poprzednia część była całkiem OK, kilka rzeczy mnie wkurzało, ale jak już ogarnąłem, to raczej miło wspominam.

AC Unity wywaliłem, to była zdecydowanie ostatnia gra z tej serii, jaka u mnie zagościła. Kompletnie nie rozumiem skąd ten cały hype odnośnie tej serii. Wszystko takie efektowne na filmach w internecie, a jak odpaliłem, pograłem, to wyszło totalne kalectwo, nie mogłem się oprzeć wrażeniu, że ta gra robi wszystko za mnie, ja tylko biegnę i korzystam z jednego przycisku. Może nie potrafiłem w to grać, a może ta gra jest kompletnie bezmózga. Ale to już nie ważne.
staryjaponiec

Postautor: maximustvgame » 02 sie 2015, 18:47

staryjaponiec pisze:To jest ta gra z 2003 r.? Ona jest po jakichś modach? Nie jestem w temacie.

tak dokładnie nie wiem który rok, ale coś takiego. Tak modów pełno począwszy od grafiki, samochody, felgi, silniki, rzeczy tuningowe, ta gra jest super, pomimo crash'ów które występują niekiedy, ale rzadko. suzuki niedawno wyszło jakiś człowiek zrobił moda, fizyka gry jest do du...

forum SLRR :

http://slrr.pl/

http://forgotten-garage.pl/index.php

http://vstanced.com/

http://modzona.ru/

link do modów (cars) :
http://vstanced.com/list.php?c=slcar\
http://files.modzona.com/

Następca SLRR : http://modzona.ru/news/street_tuning_ev ... -02-08-450

Może ktoś się zaciekawi grą ;)
Obrazek

maximustvgame

Postautor: likaon » 02 sie 2015, 18:52

Kiedyś grałem, lubiłem, ale ilość crashy mnie dobijała, potem coś było że po mieście nie mogłem pojeździć zmodzonymi i dodanymi autami to się poddałem, zawsze mnie bawiło budowanie mozolne auta, save, a potem myyk spalić kapora i o drzewo albo o inne twarde rzeczy, albo robienie ae86 i myyk drifciochem po akinie jak prawdziwy fudżiwara..., oczywiście to też kończyło się na barierce....

Obrazek
likaon

Postautor: maximustvgame » 02 sie 2015, 19:12

tak dokładnie :D jak jest zajebisty mod to się fajnie gra ja szczególnie jeżdżę nissanem s14/15, ae86, bmw e36 kompakteł xD Niekiedy supry, r34/33/32 ale silnik który ma moc 1300 kuców TRD :D normalnie ładnie to zapier... :D
Obrazek

maximustvgame

Postautor: Krzemol » 05 sie 2015, 18:47

phpBB [media]

Nie wiem jak Wy, ale ja się nie mogę doczekać. Osobiście wolałbym remake Porsche 2000, ale powrót do Undergroundów też mi się widzi. Aż sobie U1 odkurzyłem i pogrywam :)
Awatar użytkownika
Krzemol
Moderator

Postautor: staryjaponiec » 15 sie 2015, 21:57

Przed chwilą zobaczyłem ofertę pewnej gry, dostępna jest za darmo (na obecną chwilę), tytuł jakby taki znajomy, obadałem resztę screenów w internecie i jeden z nich przywrócił wspomnienia z lat 90, przypomniałem sobie pewien komputerowy program TV z lat 90, chyba Joystick :) Pamiętam, że była tam prezentowana.

Tak czy inaczej, kultowa przygodówka do zdobycia za darmo:

Beneath a Steel Sky
http://www.gog.com/game/beneath_a_steel_sky

Obrazek

Jeśli ktoś jest fanem typowych, oldchoolowych przygodówek point-click, to polecam.
staryjaponiec

Postautor: Krzemol » 26 sie 2015, 13:55

Urlop zobowiązuje... Trochę sobie pogrywam. Ukończone:
The Crew. Gra twórców Test Drive Unlimited. Jeździ się całkiem przyjemnie, miejsca do zwiedzania jest sporo, a fabuła, mimo że prosta jak budowa cepa stanowi przyzwoity łącznik między kolejnymi wyścigami czy wyzwaniami. Z początku jakoś nie potrafiła mnie do siebie przekonać (a problemy z padem z PS3 irytacje pogłębiały :P), ale jak usiadłem po przerwie to wchłonąłem ją w dwa dni. Główny wątek, bez zadań pobocznych (których jest od cholery) zajął mi 12h - szału nie ma. Największa wada? Grafika... Wygląda to strasznie przeciętnie, a wszystko jest jakoś brzydko poszarpane mimo AA. 1366x768, max det, AA X4 dawało 40-60fps (R9 270 stock, i5-750 3.6ghz). Z tym, że lepiej mieć klatki przy górnej granicy, bo 40 w tej grze to żadna płynność.

Call of Juarez: Więzy Krwi. Produkcja z naszego rodzimego podwórka. Dorwałem kiedyś w Biedronce za dychę w pakiecie razem z pierwszą częścią. Najpierw ogrywałem jedynkę, ale w ogóle mi nie podeszła... Z dalszej rozrywki zrezygnowałem po godzinie z hakiem. Dwójka to już co innego. W skrócie nazwałbym ten tytuł COD'em na dzikim zachodzie. Różnorodne lokacje, ciekawa historia z bardzo dobrym zakończeniem, całkiem przyjemny system strzelania i wisienka na torcie, czyli pojedynki 1 na 1. Gra trochę na karku ma, ale grafika nie straszy. IMO jedna z najlepszych polskich gier, jak ktoś lubi takie klimaty to polecam ;). 6h bez zadań dodatkowych. Lepsze to niż 3 w Codach :szczerbol:

W międzyczasie jeszcze próbowałem się polubić z Bioshockiem, a konkretnie częścią numer dwa... Ale jakoś mi nie leży. Tylko Infinite z tej serii mi się podoba :P.
staryjaponiec pisze:Od 2 dni próbuję grać w Dead Island, ale również zapowiada się co najwyżej średnio.
:zmartwiony:

Mnie tam wciągnęło bez reszty... Za pierwszym razem. Jakiś czas temu pogrywałem trochę z siostrą w Co-opie i szału już nie było.

Far Cry 4 w Ubishopie za 40zł, właśnie się ściąga. :szczerbol:
Awatar użytkownika
Krzemol
Moderator

Postautor: staryjaponiec » 26 sie 2015, 17:24

Dead Island ostatecznie okazało się całkiem OK :) Skończyłem ją kilka tygodni temu, kiedyś zainteresuję się kolejnymi częściami.

Niespodziewanie dorwałem pierwszą część Borderlands. Miałem grać w Metro Last Light, ale poczeka. Borderlands, stara gierka, kumpel mi polecił wiele lat temu, ale miałem z nią problemy na poprzednim komputerze (często jakiś zmasowany atak cieni, wszystko się sypało na ekranie), dodatkowo graficznie mi nie odpowiadała (chodzi o ten charakterystyczny komiksowy styl), więc odpuściłem. Jednak niedawno przypomniałem sobie z okazji przeczytania newsa odnośnie zapowiadanej, kolejnej części. No i postanowiłem spróbować ponownie. Tym razem problemów nie było, grafika już nie przeszkadza, gierka działa elegancko (dlatego na obecnym PC uwielbiam grać w te nieco starsze gry, wszystko śmiga w maksymalnych detalach hehe), ma wszystkie poprawki i DLC. Wciąga, jest dość wymagająca (nie zawsze mi to pasuje hehe), szczególnie przy walkach z bossami oraz przeciwnikami z wyższym poziomem. Póki co jedyna wkurzająca rzecz, to ciągły respawn przeciwników (to mnie dobija w każdej grze :wypadają_zęby: ), nawet niektórzy bossowie pojawiają się ponownie :facepalm1:

Jestem już na samym końcu Final Fantasy 13-1. Ostatnie 4 rozdziały, to niezła chłosta, musiałem zacząć omijać niektórych przeciwników, ponieważ walki bywają zbyt długie i ciężkie, nie chce mi się z tym męczyć, wystarczy, że często trzeba przez kilkanaście minut tłuc się z jakimś bossem lub mini-bossem. Ale przede mną już chyba tylko ostatni boss... plus prawdopodobnie reszta przeciwników z ostatniego rozdziału. Swoją drogą, póki co, najdłuższa walka jaką stoczyłem, trwała jakieś 35 minut. Przegrałem :klaszcze: Później trzeba było ogarnąć jakieś poradniki z neta i poszło w około 20 minut. Cóż, mimo wszystko, gra jest bardzo fajna i ciekawa, kiedyś łyknę również FF 13-2.

EDIT
Hitman Absolution za wpłatę 1 dolara na cele charytatywne. Ciekawa opcja. Ważne do 2 września:
http://lowcygier.pl/promocje-cyfrowe/hi ... rytatywne/
http://gamechangercharity.donordrive.co ... ventID=509
staryjaponiec

Postautor: staryjaponiec » 27 wrz 2015, 19:18

Przeglądałem sobie ostatnio jakiś test na purepc, z końca 2014 r., gdzie testowali 100 procesorów. Zobaczyłem, że jakiś dziadek Core i7 na LGA1156, po OC do 4.3GHz, często jest dość wysoko w wynikach, konkretnie model i7-870. Zacząłem z nim porównywać np. mojego Core i5-4440 (którego odpowiednik dzisiaj kosztuje niemal 800 zł, czyli i5-4460, ledwie o 100MHz szybszy). Okazało się, że ten stary i7 po OC nie dość, że odstawia mojego, to jeszcze plasuje się mniej więcej między niepodkręconymi i5-4440 (~800 zł) a i5-4690K (~1000 zł). A najlepsze, że używki Core i7 pod LGA1156 kosztują jedynie od 250 zł :oczy: Te testy oczywiście z grafiką GTX Titan za 4000 zł :) Nie spodziewałem się, że taki dziadunio ma jeszcze tyle pary, aby utrzymywać się przy grafice takiej klasy. A jeśli wierzyć mniejszemu narzutowi na procesor w przyszłych grach z DirectX 12, to taki i7-870 (czy tam również i7-860) nadal jest genialną inwestycją, za drobną kasę, pod warunkiem posiadania dobrej płyty do mocnego OC.

Ciekawa akcja na http://humblebundle.com/

Do 12 października, za co najmniej jednego dolara, można nabyć razem co najmniej trzy gry:

Sir, You Are Being Hunted
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=18057

Q.U.B.E.
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=17800

Goodbye Deponia
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=20143
staryjaponiec

Postautor: staryjaponiec » 29 paź 2015, 19:05

Krzemol pisze:W kwestii tanich/ darmowych gier polecam Łowców gier :)
http://lowcygier.pl/
https://www.facebook.com/Lowcygierpl
Już nawet nie liczę ile gier mi zalega z różnorakich promocji itd. :lol:

Odkąd poleciłeś tą stronę rok temu, zakupiłem dzięki niej nieco ponad 20 gier wartych w sumie około 750 zł, wydając przy tym niecałe 20 zł. Czyli bardzie dobrze spełnia swoją funkcję ;)

Ostatnio próbuję coś zgarnąć tutaj:
https://steamcompanion.com/gifts/
Ale póki co, brak szczęścia.
EDIT 31.10.2015: Hurra, pierwsza wygrana! :szczerbol:
staryjaponiec

Postautor: likaon » 10 lis 2015, 11:45

A tak w ogóle to....Fallout 4 wyszedł :P ciekawe co to będzie, mi wreszcie ram patriota z gwarancji dosłali, 8 gb w zamian za 4 nieprodukowane już :)

Obrazek
likaon

Postautor: Krzemol » 10 lis 2015, 21:51

Murdered: Soul Suspect. Zostajemy zabici i jako duch musimy wyjaśnić zagadkę swojej śmierci. Całkiem ciekawa, ale niezbyt wymagająca pozycja - zagadki są banalne i przechodzi się właściwie sama. Dobry tytuł na wieczór po ciężkim dniu :P
Spec Ops: The Line. Takie Call of Duty z widokiem z perspektywy trzeciej osoby, a gameplay to głównie chowanie się za osłonami i zabijanie wszystkiego co się rusza :P. Najmocniejszą stroną tytułu jest zdecydowanie wciągająca fabuła. A najsłabszą długość... Do zaliczenia w cztery godziny.
WRC2. Rajdy, które dupy nie urywają, ale przy deficycie tego typu gier? Czemu nie. Generalnie nie jest to aż taka zła pozycja i pograć można jak się gdzieś za grosze dorwie, tym bardziej, że kariera jest rozbudowana i całkiem wciągająca. Choć model jazdy mam wrażenie lepszy był w części pierwszej. Ukończenie jej zajęło mi 24h.

A teraz chwilowo PC pójdzie w odstawkę... Zakupiłem X360. Bibliotekę gier na tą konsolę mam bardzo różnorodną - Forza Horizon, Forza Motorsport 2 i Forza Motorsport 4. :szczerbol:
Awatar użytkownika
Krzemol
Moderator

Postautor: likaon » 10 lis 2015, 22:09

Teeż mam xklocka, poszukaj gry zwanej import tuner challenge, może to nie forza ale..., ma klimat, wangan midnight i fajną niespodziankę pod koniec gry :) Tylko nie baw się w kopie, bo żadna nie działa, tylko oryginał.

Obrazek
likaon

Postautor: Krzemol » 10 lis 2015, 23:29

W kopie się nie bawię, konsola nieprzerobiona i tak zostanie :P. Dzięki, jak Forze pomęczę to dorwę, na Allegro kilka sztuk widzę.
Awatar użytkownika
Krzemol
Moderator

Postautor: Krzemol » 26 lis 2015, 23:37

Forza Horizon ukończona. Dla mnie rewelacja i obowiązkowa pozycja dla posiadaczy X360. Co prawda mapa nie jest za duża, ale to nie przeszkadza aż tak bardzo w rozrywce. Świetny klimat festiwalu, bardzo dobra jak na możliwości zeszłej generacji grafika, bogaty wybór samochodów, tuning żywcem przeniesiony z Forzy Motorsport, przyzwoity model jazdy (uproszczony co prawda, ale w sam raz jak na zręcznościową pozycję - czuć tam ducha FM, nadal nie jest to NFS ;)) no i bogaty wybór samochodów. Do tego bardzo ciekawe zawody, ot choćby wyścigi z balonem czy helikopterem :mrgreen: . W moim przypadku 24h grania, muszę dwójkę zakupić ale to jak już Motorsporty zmęczę :)

Dirt: Showdown. Kupiony w paczce za dolara na Humblebundle. Był potencjał na fajną grę w stylu serii Flatout, moim zdaniem wyszła straszna kicha. Pograłem godzinę i nie wiem czy będzie więcej. Uproszczona do granic możliwości - za bardzo. Model jazdy prędzej przypomina starsze Burnouty, jeździ się jak pudełkami zapałek, zero jakichkolwiek emocji... Model z normalnych Dirtów by wystarczył bo przecież nie był za trudny, nie wiem po co go uproszczać jeszcze bardziej. Do tego nie ma tu nawet prędkościomierza, tylko dwa paski w jego miejscu - nitro i stopień zniszczenia samochodu... No i te zniszczenia właśnie. Jak na grę, w której samochodów rozbija się sporo (jest Derby) jest on strasznie słaby, auta ledwo się gną. Generalnie ja nie polecam, chyba że za dolara spróbować. Flatouty są dużo lepsze w takich klimatach, ja z niecierpliwością czekam na Wreckfest :)
Awatar użytkownika
Krzemol
Moderator

Postautor: staryjaponiec » 28 lis 2015, 4:14

Również interesuje mnie ten zestaw na humblebundle, a właściwie to dwa, Codemasters i Team17. Dawno nie grałem w Worms :E Poza tym, GRID 2 prezentuje się ciekawie, grałem w jedynkę dawno temu, szybko się znudziła, ale dawała przyjemność. Operation Flashpoint też gdzieś tam kiedyś mi chodziło po głowie. Resztę też się sprawdzi. Jak za 10 zł, to jest całkiem ciekawie.
staryjaponiec

Postautor: Krzemol » 15 sty 2016, 0:23

W wigilię stałem się posiadaczem PS4. Nie samym PC człowiek żyje :P, kilka tytułów zdążyłem ograć. Z wywieszonym jęzorem czekam na Gran Turismo Sport :D

DriveClub. Póki co chyba jedyne ekskluzywne wyścigi na tą platformę. Gran Turismo to to nie jest, ale gierka mimo wszystko daje radę. Najlepszym elementem jest zdecydowanie grafika, jazda w deszczu to mistrzostwo. Szkoda, że to tylko 30fps... No ale tak już na konsolach bywa. Do tego całkiem przyjemny, arcade'owy model jazdy. Wady? Brak tuningu i długość gry... Bez płatnych DLC 14h. Wszystko wyzłociłem, choć był momenty, gdzie dobrą godzinę przy jednej czasówce musiałem wysiedzieć. :szczerbol:
Need for Speed. Z racji promocji w PSStore jako fan serii tego tytułu odpuścić nie mogłem, mimo, że za kilka miesięcy wersja PC. Całkiem przyjemny powrót do Undergroundów i Most Wanted i myślę, że fani tych części zawiedzeni nie będą. Model jazdy i zresztą w ogóle cała rozrywka przypomina mi NFS Rivals na innej mapie i w innym klimacie. Tuning jest całkiem przyjemny, samochody różnorodne (od Volvo 242 po Lambo i Ferrari :P), dobry soundtrack i grafika no i jakaś tam fabuła. Choć ta ostatnia momentami mnie drażniła, bo mimo, że przerywniki klimatyczne to nic się tam nie działo... Tylko siema joł joł ale zajebiście jeździsz. :szczerbol:
Uncharted: Kolekcja Nathana Drake'a. Remaster wszystkich trzech części z PS3. W bundlu z konsolą - dla mnie to trochę śmieszna sytuacja, aby konsolę nowej generacji promować remasterami gier z poprzedniej, no ale niech będzie :P. Dochodzi dubbing pierwszej części, któego oryginalnie nie było. Ulepszona grafika, płynność, animacje, generalnie solidna robota. Jak ktoś nie grał w serię na PS3 to pozycja obowiązkowa, te ~27h grania spokojnie zapewni. Unchartedy skończyłem dosyć dawno więc zagrywam się z przyjemnością, aktualnie gram w trójkę. ;)
Awatar użytkownika
Krzemol
Moderator

PoprzedniaNastępna

kuchnie bytom

Wróć do Wszystko