Forum Suzuki Swift Polska

Kino, filmy, seriale, anime itp.

Rozmowy na tematy na ogół nie związane z motoryzacją.

Kino, filmy, seriale, anime itp.

Postautor: staryjaponiec » 09 lut 2014, 2:18

Co warto polecić, przed czym się wystrzegać, ulubione filmy, seriale itp. itd.

Ja akurat wciągam dość dużo seriali. Aktualnie, zacząłem w końcu oglądanie dwóch kultowych seriali - Rodzina Soprano i Sześć stóp pod ziemią, póki co ten drugi wciąga zdecydowanie bardziej. Do tego wrzuciłem Białe kołnierzyki, nic nie wiedziałem o tym serialu, ale okazuje się całkiem niezły.

Jeśli chodzi o filmy, z tych co ostatnio wpadły: Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia oraz Urodzony 4 lipca, dobre filmy, nie nudziłem się. Natomiast Pawn Shop Chronicles oraz Hammer of the Gods nie trafiły w moje gusta, szczególnie ten drugi, który prezentował się niczym kino klasy B :? i kompletnie nie rozumiałem co dub-stepowa ścieżka dźwiękowa robi w filmie który zahacza o tematykę wikingów itp. :lol:
staryjaponiec

Model: motór Romet K125 i rower

Re: Kino, filmy, seriale, anime itp.

Postautor: Wons » 09 lut 2014, 2:41

Ja ostatnio obejrzałem 5tą serię InitialD w zasadzie na jednym tchu, więc szczerze polecam :) Jak zresztą wszystkie serie, plus film pełnometrażowy- InitialD Live Action, o niebo lepsze niż tokjo drifty i inne. Teraz nadrabiam zaległości z Wangan Midnight, ale klimat już nie ten, brakuje górskich przełęczy, no i krótki zasadniczo ten serial :)
G10A
Awatar użytkownika
Wons

Model: Red 1.0 GL, 2002 r.

Postautor: Krzemol » 09 lut 2014, 2:52

Co do seriali, polecam Breaking Bad. Jest genialny. O ile początkowo może przynudzać (co prawda ja tego nie odczułem, ale sporo już takich opinii czytałem) to warto się "przemęczyć" bo potem wciąga nieziemsko.

Aktualnie żadnych seriali nie oglądam, jestem w czwartym sezonie Initial D ale dawno już nie oglądałem. W sumie sam nie wiem czemu, niedługo do niego wrócę bo też lubię :mrgreen:
Suzuki Swift MK4 GLX 1.0 53KM '99r (05.2012 - 05.2014)
Suzuki Swift MK4 GLX 1.3 68KM '99r (05.2014 - 09.2016)
Alfa Romeo 166 3.2 V6 240KM '04r (09.2016)
Mitsubishi Colt CJ0 1.3 75KM '00r (01.2018 - 08.2018)
Mazda5 CR 2.0 143KM '06r (05.2018)
Awatar użytkownika
Krzemol
Moderator

Model: AR166 3.2 V6 '04r & Mazda5 2.0D '06r

Postautor: Wons » 09 lut 2014, 2:56

BB całość obejrzałem w ciągu tygodnia, wkręca przepotwornie, najlepszy serial jaki miałem okazję oglądać (oczywiście jeśli chodzi o tematykę nie-motoryzacyjną).
G10A
Awatar użytkownika
Wons

Model: Red 1.0 GL, 2002 r.

Postautor: staryjaponiec » 12 lut 2014, 17:13

Initial D oraz Wangan Middnight oglądałem tylko pełnometrażowe filmy, za jakiekolwiek seriale jeszcze się nie brałem, ale filmy były fajne.

Breaking Bad również skończyłem, genialny serial, jeden z najlepszych jakie kiedykolwiek oglądałem, polecam w ciemno.

Wczoraj oglądnąłem Zapaśnik, nie spodziewałem się niczego szczególnego po tym filmie, ale okazał się cholernie dobrym dramatem.
Hot Fuzz - Ostre psy - fajna komedia akcji, dobry humor :)
staryjaponiec

Postautor: staryjaponiec » 01 maja 2014, 14:42

Oglądnąłem ostatnio trzy seriale (tzn. póki co pierwsze sezony).

Copper (Stróż prawa) - interesujący, irlandzko-amerykański klimat z lat 60 XIX wieku z dobrą fabułą. Niestety serial został anulowany, nie mam bladego pojęcia dlaczego, prawdopodobnie drugi sezon okazał się kiepski, cóż, przekonam się kiedyś.

Hannibal - na początku nudził jak cholera, ale później mniej więcej od 6 odcinka zaczęło się robić coraz ciekawiej.

Vikings - trochę za dużo spodziewałem się po tym serialu, mimo wszystko fajnie się oglądało, mam nadzieję, że drugi sezon będzie lepszy.

Do tego kilka filmów, te które zrobiły na mnie największe wrażenie to:
The Number 23, Spun, The Experiment, Panic Room oraz The Guard.

A niedawno zapodałem sobie "Z Archiwum X", od samego początku, czyli pierwszy sezon z 1993 roku. Muszę to w końcu oglądnąć, wszystkie sezony, ponieważ dotychczas widziałem tylko wyrywkowo w TV, jednak to było wieeele lat temu. Ale ten serial jest rewelacyjny, czuć to już od pierwszych odcinków.
staryjaponiec

Postautor: staryjaponiec » 16 cze 2014, 23:57

Obrazek

Przechowalnia numer 12.
Całkiem niezły dramat.

A jeśli chodzi o seriale, jadę ostatnie sezony Burn Notice oraz Lost, muszę to skończyć, bo już ciągnie się za długo :P i powoli przestaje ciekawić. Z aktualnych seriali oglądam czwarte sezony The Walking Dead oraz Game of Thrones, wciągają jak zawsze, choć nie podobała mi się śmierć pewnego osobnika w drugim odcinku gry o tron, najchętniej sam bym go ubił :ubaw: Po prostu myślałem, że wszystko sprowadzi się do jakiejś oczywistej i bardziej widowiskowej zemsty, no ale przynajmniej ten niewyjaśniony póki co wątek (jestem na trzecim odcinku), będzie trzymał w napięciu.
staryjaponiec

Postautor: none7 » 21 lip 2014, 22:54

film need for speed to gniot. i tyle w temacie
Obrazek,
dzielę się manualami do swiftów, pisz PW a wyślę mailem
Awatar użytkownika
none7

Model: Suzuki Swift 1.6 i 1.0

Postautor: Szymson » 21 lip 2014, 23:50

Ja się nie zgadzam. Film NFS jest spoko :kciuki:
Obrazek
Awatar użytkownika
Szymson

Model: M13A Suzi

Postautor: none7 » 22 lip 2014, 0:07

oprócz fajnej blondynki, to nasuwa mi się słowo jedno "asylum" ... tylko w trochę lepszej wersji. gra aktorów beznadziejna itp. oglądam filmy dla fabuły, ciekawej akcji, aby móc chociaż trochę poczuć co czuje bohater. tu nie czułem nic. prawie żaden z aktorów nie został prawidłowo dobrany.

a jak chcę sobie popatrzeć na ładne auta to mogę sobie pooglądać zdjęcia w necie. tyle w temacie.

daję 2/10 ( tylko dlatego nie 1 bo blondynka fajna jest i ciekawa postać)
Obrazek,
Awatar użytkownika
none7

Postautor: staryjaponiec » 22 lip 2014, 2:23

Ostatnio nadrobiłem spore zaległości:
Północ - północny zachód (1959r.)
Ptaki (1963r.)
Nigdy nie byłem fanem takich starych filmów, ale dzieła Hitchcocka bardzo mi się podobają. Kilka miesięcy wcześniej wciągnąłem jeszcze: Sznur (1948r.) oraz Psychoza (1960r.).
Polecam wszystkie cztery.
staryjaponiec

Postautor: staryjaponiec » 03 wrz 2014, 15:28

Niektóre z filmów, jakie oglądnąłem w ciągu ostatnich dwóch miesięcy:

The Incredible Burt Wonderstone
Steve Carell i Jim Carrey, uwielbiam tych aktorów. Myślałem, że to będzie mocna komedia, ale niestety ten film akurat wypadł bardzo średnio.

Ill Manors
Bardzo dobry film. Europejskie, gangsterskie klimaty!

Mud
Dwójka dzieciaków spotyka uciekiniera, który opowiada im swoją historię i prosi o pomoc.

uwantme2killhim?
Film na faktach. Trudno go opisać w kilku słowach, ponieważ w każdym miejscu czają się spoilery, a nic nie jest takie, na jakie wygląda ;) Generalnie dotyczy internetu i nastolatków. Ktoś jest pomijany w szkole i chce się wybić, wybiera bardzo ekstremalny sposób. Przed ewentualnym oglądnięciem, nie polecam czytania o wydarzeniu którego dotyczy film, ponieważ na 100% można sobie popsuć końcówkę. Ogólnie cały film jest OK, nic specjalnego ponad resztą, ale ogląda się dobrze, jednak końcówka masakruje (pozytywnie, jeśli chodzi o wrażenia), że też ktoś potrafił coś takiego wymyślić w życiu...

Sleepwalking
11-latka ucieka z domu ze swoim dwudziestoparoletnim wujkiem, który ledwo wiąże koniec z końcem. Szwendają się, aż w końcu trafiają na farmę, na której młody facet wychowywał się dawno temu ze swoją siostrą, pod okiem surowego i brutalnego ojca. Po kilkunastu latach, smutna rzeczywistość powoli zaczyna wracać...

A jeśli chodzi o seriale, ostatnio skończyłem: Twin Peaks - 1 sezon, Doctor Who - 1 sezon, OZ - 3 sezon oraz American Horror Story - 2 sezon. Pierwszy to wiadomo, kultowy, lata 90, musiałem go w końcu zobaczyć. OZ jak zawsze nie rozczarował, bardzo dobry serial o więźniach (najlepszy, moim zdaniem, jeśli chodzi o taką tematykę). Nie wiem co zrobić z American Horror Story, jakoś średnio czuję klimaty tego serialu, on jest taki... specyficzny, być może odpuszczę kolejne sezony. Doctor Who to ciekawe zaskoczenie, ogólnie film czasami wydaje się kiczowaty ;) ale postacie jakoś tak mocno za nim przemawiają, a przynajmniej moim zdaniem.
Natomiast aktualnie śledzę: Sons of Anarchy - 4 sezon, jak dotąd serial bardzo dobrze się rozkręca, każdy sezon wciąga. The 4400 - 3 sezon, poprzednie sezony były OK, tutaj akcja jakość zwolniła, no ale mimo wszystko dokończę go. White Collar - 2 sezon, dobry duet plus ciekawe tło, fajnie się ogląda. Z Archiwum X - 2 sezon, kolejny serial z cyklu "muszę zobaczyć"... albo raczej "jak ja mogłem tego wcześniej nie widzieć?" hehe.
staryjaponiec

Postautor: staryjaponiec » 26 lis 2014, 20:54

Helix - całkiem dobry, debiutujący serial, chociaż kilka ostatnich odcinków trochę zaniżyło poziom ze względu na fabularny natłok. Nie będę się wdawał w szczegóły. Ale ogólnie przyjemnie się oglądało. Naukowcy, śmiertelne wirusy, korporacje itd.

OZ - właśnie kończę czwarty sezon. Świetny serial na temat więźniów, nie ma lepszego, dość brutalny i trzymający w napięciu.

Copper - kończę ostatni, drugu sezon. Serial niestety został anulowany, prawdopodobnie właśnie przez słaby drugi sezon. Owszem, jest trochę gorszy niż pierwszy, ale trudno mi pojąć decyzję o anulowaniu. Tak czy inaczej, serial ma ciekawy klimat, opowiada o irlandzkim policjancie, który pracuje w Ameryce, w dzielnicy Manhattanu - Five Points, akcja dzieje się w połowie XIX wieku, podczas Wojny Secesyjnej.

The 4400 - również kończę ten serial, jadę ostatni, czwarty sezon. Opis z internetu: 4400 opowiada o losie ludzi zaginionych w połowie XX w. Pewnego dnia wracają na Ziemię, mają tyle samo lat ile mieli w chwili zaginięcia, choć ich krewni dawno poumierali. Każdy z 4400 posiada jakieś zdolności, niewytłumaczalne dla normalnych ludzi. Taki lekki sci-fi. Niestety podobnie jak wyżej, również anulowany, po czwartym sezonie.
Ostatnio zmieniony 07 gru 2014, 2:26 przez staryjaponiec, łącznie zmieniany 1 raz
staryjaponiec

Postautor: likaon » 26 lis 2014, 21:22

American horror story- 3 sezony zmęczyłem. Czas na 4.
Wangan widnight anime-zmęczone całe
Initial D- zmęczone 4 sezony wraz z dodatkami, piątka już mi nie podchodzi.
1.0 Fart cannon GTs - r.i.p

Obrazek
likaon

Model: 1.0 GTs

Postautor: staryjaponiec » 11 sty 2015, 3:06

Ruroni Kenshin.

Obrazek

Obrazek

Opis z Wikipedii:

Film rozpoczyna się od sceny ukazującej bitwę pod Toba-Fushimi, autentyczne wydarzenie historyczne ze stycznia 1868 roku. Głównym bohaterem jest uczestniczący w tej potyczce zawodowy zabójca Kenshin Himura, który przerażony własnymi zbrodniami i rozlewem krwi wtedy właśnie postanawia definitywnie zmienić swoje życie. Przysięga samemu sobie, że nie będzie nigdy więcej zabijał. Kolejne lata spędza jako wędrowiec bez stałego miejsca zamieszkania, bezinteresownie pomagający zwykłym ludziom mistrz fechtunku, posługujący się mieczem z odwróconym ostrzem - tak, by móc nim bić, ale nie zadawać śmierć.

Ponownie poznajemy bohatera po dziesięciu latach od tamtej bitwy. Przybywa do Tokio, gdzie poznaje młodą dziewczynę, która odziedziczyła po zmarłym ojcu podupadłe dojo. W tym samym czasie po mieście grasuje okrutny morderca, podszywający się pod dawną tożsamość bohatera. W wyniku splotu zdarzeń Kenshin angażuje się w rozgrywkę przeciwko zbrodniarzowi, a także zatrudniającemu go przedsiębiorcy, w istocie będącemu wytwórcą wyjątkowo uzależniającej odmiany opium. Tłem dla historii jest Japonia w erze gwałtownych przemian społecznych, w wyniku których potężna dotąd klasa samurajów ulega pauperyzacji i jest spychana na margines.

Powyższy opis dotyczy pierwszej części. Film dostępny jest jako trylogia.

phpBB [media]

phpBB [media]

Jeśli ktoś lubi takie klimaty, to mocno polecam :) Kilka tygodni temu widziałem pierwszą część, wczoraj drugą, niedługo biorę się za ostatnią.
Ostatnio zmieniony 11 sty 2015, 17:58 przez staryjaponiec, łącznie zmieniany 1 raz
staryjaponiec

Postautor: none7 » 11 sty 2015, 10:48

filmu nie widziałem, ale od jakiegoś czasu za anime się zabieram. ale anime jest tyle że ciężko zdecydować co następne :D
Obrazek,
Awatar użytkownika
none7

Postautor: Szymson » 11 sty 2015, 22:41

http://www.filmweb.pl/film/Eien+no+Zero-2013-660005

To jest dość ciekawy film POZDRAWIAM
Obrazek
Awatar użytkownika
Szymson

Model: M13A Suzi

Postautor: staryjaponiec » 27 kwie 2015, 1:05

Interstellar.

Obrazek

Moim zdaniem, bardzo fajny film. Niby niemal trzy godziny, ale szybko leci, dobrze mi się oglądało. Wprawdzie znów amerykanie - zbawiciele świata, ale mój mózg zdaje się już omijać ten ich typowy lans.
staryjaponiec

Postautor: none7 » 27 kwie 2015, 7:41

staryjaponiec pisze:Interstellar.

zgadzam się, fajny film, tylko z tym 5 wymiarem już przegięte trochę
Obrazek,
Awatar użytkownika
none7

Postautor: likaon » 27 kwie 2015, 10:21

Obejrzałem ten film z wielkim bólem, nie przypadł mi do gustu. Natomiast zacząłem oglądać....Pora na przygodę :D
1.0 Fart cannon GTs - r.i.p

Obrazek
likaon

Model: 1.0 GTs

Postautor: staryjaponiec » 08 cze 2015, 2:10

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ex Machina

26-letni programista, zostaje wylosowany w konkursie, nagrodą jest zaproszenie do placówki badawczej swojego szefa. Na miejscu otrzymuję propozycję wzięcia udziału w eksperymencie dotyczącym badania sztucznej inteligencji, w postaci... no cóż, widać na zdjęciach powyżej ;) Ciekawy film, bardzo miło mnie zaskoczył.
staryjaponiec

Postautor: none7 » 08 cze 2015, 7:18

byłem w kinie. fajny film.

z tego typu filmów polecam też film AUTOMATA z Banderasem z 2014 roku
Obrazek,
Awatar użytkownika
none7

Postautor: staryjaponiec » 20 wrz 2015, 14:25

Obrazek

Attack On Titan.

Opis z internetu:

Akcja serii toczy się w postapokaliptycznym świecie, w którym ludzkość została niemal całkowicie wybita przez istoty zwane Tytanami. Niewielka część ludzi, która przetrwała mieszka w ogromnym mieście, otoczonym mniejszymi miastami i wioskami. Zabudowy zostały obudowane trzema pięćdziesięciometrowymi murami, będącymi przeszkodą nie do pokonania. Mieszkańcy miast od ponad stu lat nie zostali zaatakowani, lecz ich sytuacja nie jest stabilna, gdyż poza murami wciąż żyją Tytani, a każda wyprawa poza mury kończy się klęską, co oznacza że ludzie stali się więźniami murów. Po stu latach spokojnego życia, kolosalny Tytan mierzący sześćdziesiąt metrów przebija się przez jeden z murów i wpuszcza inne Tytany, które całkowicie niszczą wszystkie miasta w obrębie pierwszego, najmniej chronionego muru. Większość ludzi mieszkających tam zginęła, a ci którzy przeżyli zostali wysłani do drugiego muru. Po pięciu latach przerwy ludzkość ponownie ponosi klęskę z Tytanami. W tym samym czasie trójka nastolatków, które były świadkami masakry przy trzecim murze – Eren, Mikasa i Armin zaciągają się do wojsk, chcąc zabić wszystkich Tytanów.

Dawno nie oglądałem żadnego anime, na szczęście kilkanaście dni temu trafiłem właśnie na ten tytuł. Bardzo mnie wciągnęło.
staryjaponiec

Postautor: none7 » 20 wrz 2015, 21:25

od dawna na 2 sezon czekam ;(
Obrazek,
Awatar użytkownika
none7

Postautor: rolf486 » 21 maja 2017, 21:30

Dla miłośników Emmy Watson polecam film "Krąg" - fabuła dość ciekawa choć jest wrażenie że film jest urwany w połowie. No i jeden smaczek - główna bohaterka jeździ 3 - drzwiowym Geo Metro z tymi fajnymi lampami w czarnych obwódkach:)
rolf486

Model: Swift Mk5 1.0 -> Alto GF 1.0

kuchnie bytom

Wróć do Wszystko